SÁZENÍ

SÁZENÍ

Sportovní sázení na internetu

Online sázení na sport se začalo více rozšiřovat v roce 1998 a v současnosti jeho popularita nadále roste. Kurzové sázení přes internet přináší ve srovnání se sázením v kamenných pobočkách sázkových kanceláří samé výhody! Ve většině případů je sázení online bez manipulačních poplatků, přičemž největší výhoda sázení po internetu spočívá ve vybrání nejvyššího kurzu! Sázení na nejvyšší kurzy vám umožňuje maximalizovat zisk. Pokud jste úplný začátečník, doporučujeme přečíst návod jak začít sázet na internetu, kde je rozepsané krok za krokem jak začít sázet online. Každá sázková kancelář nabízí různé možnosti sestavení tiketů. Na stránce druhy sázek se dočtete o různých možnostech podání tiketu i zajímavých sázkách. Při tipování na internetu se můžete setkat s různými pojmy, které jste ještě neslyšeli nebo neviděli. Z toho důvodu doporučujeme přečíst slovník sázkaře, který vám objasní množství pojmů používaných v online sázení.


Proč sázet na internetu?

 1. Sázení přes internet nabízí sázky téměř na všechno (sázení na sport, vítěze voleb a pod.)

 2. Sázení bez manipulačních poplatků

 3. Sázení v renomovaných sázkových kancelářích

 4. Bonusy pro nové i stávající zákazníky

 5. Live sázení - sázky během zápasu

 6. Živé přenosy z množství sportovních zápasů

 7. Podání sázky z pohodlí vašeho domova

 8. Mobilní sázení (k dispozici jsou i mobilní sázkové aplikace pro Android, iOS a pod.)

 9. Sólo sázky na českou ligu

 10. Sázení 24 hodin denně a 7 dní v týdnu

 11. Možnost tipovat supertoto nebo superscore a za vklad již od 0,1 EUR můžete vyhrát jackpot v deset tisících EUR)
Nevýhody online sázení

Chcete-li tipovat online sázky za větší obnos peněz, tak máte na výběr menší počet sázkových kanceláří (vysoké limity na sázky a výhry má např. Bet365, Pinnacle Sports nebo burza sázek Betfair)

Limitování - pokud se stanete pro sázkovou kancelář nežádoucím hráčem, tak vám udělí limit a budete moci sázet nanejvýš za pár set Kč nebo vůbec. Nežádoucími hráči jsou většinou spekulanti, kterí sázejí pouze tehdy, pokud má sázková kancelář na konkrétní zápas vypsán nejvyšší kurz nebo má špatně vypsané kursy. Limit můžete dostat i tehdy, když velmi často vyhráváte vyšší částky. Přesná definice limitování neexistuje, protože každá sázková kancelář má svá vlastní pravidla. Z tohoto důvodu vznikl pojem profesionální sázkové kanceláře, které kurzové sázky nelimitují. Nejznámější je Pinnacle Sports nebo burza sázek Betfair.


Live sázky a live streaming

V počátcích internetového sázení bylo možné tipovat pouze na předzápasové sázky. V současnosti sázkové kanceláře nabízejí kromě předzápasových sázek i live sázky. Sázení během zápasu je stále oblíbenější a v některých sázkových kancelářích tvoří sázení v průběhu zápasu více než 50% všech přijatých sázek. Fenomén live sázení se rozrůstá a dnes už asi nenajdete sázkovou kancelář, která by ho nenabízela.

 

Online sázení dalo nový rozměr sledování sportovních přímých přenosů tzv. live streaming, kde vedle sledování živých přenosů ze zápasu můžete uzavírat live sázky. Sázkové společnosti disponují nejrůznějšími licencemi pro sportovní přenosy z nejrůznějších sportů a lig světa, čímž umožňují svým zákazníkům sledovat dění na hřišti online a zdarma.


Mobilní sázení

Sázení přes mobil je možné buď prostřednictvím mobilní verze stránky nebo mobilní aplikace příslušné sázkové kanceláře. Mobilní sázkové aplikace se vytvářejí především pro operační systémy Android, iOS (iPhone, iPad), Windows Phone a BlackBerry. Výhodami mobilního sázení jsou rychlost, jednoduchost a možnost uzavřít sázku kdekoliv a kdykoliv.


Online sázkové kanceláře

Internetové sázkové kanceláře rozdělujeme na tuzemské s českou licencí (Tipsport, iFortuna, SAZKAbet, Chance) a zahraniční s evropskou licencí. Základní parametry sázkových kanceláří si můžete porovnat na stránce srovnání sázkových kanceláří. Nejlepší sázkové společnosti podle určité kategorie najdete na stránce doporučené sázkové kanceláře. Kategoriemi jsou např. live sázení, mobilní sázení, live streaming, nejvyšší kurzy, nejvyšší limity atd. Sázkové kanceláře lákají nové zákazníky především na registrační bonusy (vstupní bonusy). Při bonusech je nejdůležitější výška bonusu, procentní hodnota bonusu a způsob připsání bonusu. Pokud vám bude bonus připsán ihned, tak máte ihned na začátku k dispozici větší množství peněz na sázení. Vklad a výběr peněz do a ze sázkové kanceláře je možné uskutečnit různými platebními metodami. Mezi oblíbené platební metody patří internetová peněženka Skrill (Moneybookers), kreditní a debetní karty (VISA, MasterCard atd.) a online bankovní převody (Česká Spořitelna, ČSOB, Komerční banka atd.). Přehledný seznam způsobů vkladů a výběrů do a ze sázkových kanceláří najdete ve srovnání vkladů a výběrů.


Fórum o sázení

Své otázky ohledně sázení na internetu můžete psát do fóra Sázení na internetu. Ve fóru se můžete podělit s ostatními se svými zkušenostmi se sázkovými kancelářemi. Tipování zápasů má ve fóru vytvořeny samostatné témata, do kterých můžete přidávat své tipy na zápasy. Pokud potřebujete poradit s výběrem sázkové kanceláře napište své požadavky do fóra Vybírame sázkovou kancelář. Pokud jste začátečník, který chce vyzkoušet sportovní sázení po internetu a potřebuje poradit, své otázky pište do fóra Otázky nováčků.


Live výsledky

S tipováním zápasů úzce souvisí i aktuální sportovní výsledky. Servis s výsledky je pro každého sázkaře velmi důležitý už jen proto, že tam najde velmi rychlý přehled o všech aktuálně hraných a blížících se zápasech. Pokud je takový výsledkový servis obohacen o statistiky, historii zápasů, live komentář, tabulky, různé porovnání kurzů či dokonce o možnost shlédnutí na video ze zápasu, tak je kurzové sázení mnohem jednodušší a rychlejší. Nejlepší sportovní výsledky, které jsou dostupné zdarma poskytuje česká společnost LiveSport s.r.o., která provozuje v Česku webovou stránku LiveSport.cz.

 
Sázení na internetu krok za krokem

1. Výběr sázkové kanceláře

Prvním krokem jak začít sázet po internetu je výběr internetové sázkové kanceláře. Začínající sázkaři budou chtít využít nejvýhodnější bonusy v sázkových kancelářích, proto by měli navštívit stránku bonusy, kde najdou přehledný seznam bonusů sázkových kanceláří. Pokud vám nezáleží na vstupním bonusu a hledáte sázkovou kancelář přesně podle vašich požadavků příp. sázkové kanceláře v českém jazyce, tak srovnání sázkových kanceláří vám určitě pomůže. Pokud hledáte nejlepší sázkové kanceláře pro sázení na jednotlivé sporty, asijské handicapy, limity či mobilní sázení, tak navštivte stránku doporučené sázkové kanceláře.

 

Pokud máte zájem sázet jen v sázkových kancelářích s českou licencí přečtěte si článek české sázkové kanceláře..


2. Registrace hráčského účtu
Abyste mohli uzavřít svou první sázku, tak se musíte ve vybrané sázkové kanceláři nejprve zaregistrovat. Registrace trvá pár minut a obvykle se musíte po registraci přihlásit na váš e-mail, kde v e-mailu od sázkové kanceláře potvrdíte vaši registraci. Pokud se rozhodnete vkládat přes elektronické peněženky (Skrill (Moneybookers), NETeller), tak pak je při registraci důležitý váš e-mail. Abyste mohli peníze touto platební metodou vložit, tak jeden z e-mailů v elektronické peněžence musí být stejný jako na vašem hráčském účtu. E-mailová adresa na hráčském účtu v sázkové kanceláři se dá ale leckdy změnit.


3. Vklad peněz na hráčský účet

Mezi nejpoužívanější metody vkladu patří zmiňované elektronické peněženky Skrill (Moneybookers), NETeller, ale také bankovní převod a kreditní a debetní karty. Pokud nevíte jaký způsob vkladu máte zvolit, určitě vám pomůže srovnání vkladů a výběrů. Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo potřebujete poradit, napište svůj dotaz na fórum o placení přes internet. Při vkladu peněz na hráčský účet mějte na paměti jak vysoký bonus chcete získat.


Kreditní a debetní karty

Při vkladu přes kreditní nebo debetní karty budete muset kartu oskenovat, abyste potvrdili, že karta patří vám. V takovém případě je důležité, abyste některá čísla na kartě začernily! Takto nebude moci být vaše karta zneužita! Pokud nebudete vědět jak vložit peníze přes kreditní kartu - napište nám váš problém do fóra.

 

Bankovní převod

Bankovní převody bývají tuzemské nebo mezinárodní. Všechny sázkové kanceláře ale nemají bankovní účty v tuzemských bankách, proto jdou tyto převody většinou přes druhou společnost, která zajišťuje bankovní převody pro více sázkových kanceláří. Platby bankovním převodem bývají téměř bezproblémové. Pokud vám platba na váš hráčský účet nedorazí, kontaktujte společnost (sázkovou společnost), která platbu prováděla (ta následně vše napraví).

 

Skrill (Moneybookers)

Nejjednodušší způsob vkladu je elektronickou peněženkou Skrill (Moneybookers), protože v sázkové kanceláři je třeba zadat pouze e-mail a částku, kterou chcete vložit. Pro využití této metody si musíte vytvořit Skrill (Moneybookers) účet, na který si musíte vložit peníze buď přes tuzemský bankovní převod nebo kreditní kartu (VISA, MasterCard, AMEX, JCB, Diners Club). Když budete mít na vašem Skrill (Moneybookers) účtu peníze, můžete je posílat do různých sázkových kanceláří (Skrill (Moneybookers) podporují téměř všechny). V sázkové kanceláři zadáte částku a e-mail a po potvrzení vkladu budou peníze ihned na vašem hráčském účtu. E-mail vašeho hráčského účtu v sázkové kanceláří musí být totožný s jedním z e-mailů ve vašem Skrill (Moneybookers) účtu (v Skrill (Moneybookers) máte jeden hlavní e-mail, ale můžete si přidat i další).


4. Získání bonusu

Pokud vložíte peníze do sázkové kanceláře, která poskytuje bonus pro nové zákazníky, získáte ho automaticky ihned po vkladu nebo budete muset splnit podmínky pro jeho získání. Výše bonusu závisí na výši vašeho vkladu a bonusových podmínek. Důležitý faktor je také procentuální výše bonusu (čím vyšší procento, tím lepší bonus). Sázkové kanceláře obvykle poskytují bonusy od 250 Kč do 10.000 Kč. Předtím než budete chtít vybrat peníze, musíte splňovat požadavky uvedené v bonusových podmínkách (požadavky na protočení a pod..). Zkrácené bonusové podmínky naleznete v jednotlivých recenzích sázkových kanceláří.


5. Uzavření první sázky

Než uzavřete svoji první sázku, doporučujeme vám přečíst pravidla vyhodnocování sázek, maximální limity sázek, výhry a pod. Pokud sázíte v zahraniční sázkové kanceláři, tak v kurzové nabídce najdete i sázky jako asijské handicapy, které nejsou v České republice moc známé. Stačí si přečíst pravidla sázkových kanceláří nebo napsat do fóra a my vám poradíme!


6. Výběr peněz z hráčského účtu

Při výběru peněz může sázková kancelář vyžadovat ověření vaší totožnosti, aby zjistila, že jste to vy a nikdo jiný. Doklady používané pro ověřování totožnosti a adresy bydliště: občanský průkaz, řidičský průkaz, kopie výpisu z bankovního účtu nebo elektřiny za poslední tři měsíce. Po tom jak bude váš hráčský účet ověřený, můžete požádat o výběr peněz. Výběr budete moci uskutečnit pouze prostřednictvím platební metody, kterou jste peníze na hráčský účet vložili! Existují však i výjimky, např. když vložíte peníze přes kreditní kartu MasterCard, tak vybírat musíte přes bankovní převod (přes MasterCard nelze provádět výběry).
Jak si vybrat sázkovou kancelář na internetu

Výběr sázkové kanceláře

V hazardních hrách včetně sázení se točí velké peníze, proto je logické, že konkurence v tomto odvětví je velmi vysoká. Pokud jste úplný začátečník, tak byste měli vědět, že v oblasti celosvětového online sázení existují klasické sázkové kanceláře, burzy sázek a také sázení na rozpětí (tzv. spread betting).

 

Největší výběr sázek budete mít v sázkových kancelářích, kde působí giganti jako Bet365, Unibet nebo William Hill. Burzu sázek (betting exchange) známe v České republice hlavně díky burze Betfair (v překladu "sázej férově"). S burzou sázek a hlavně se spread betting se většina z vás ani nepotká. Z tohoto důvodu bude většina článku věnována sázkovým kancelářím a na konci najdete stručný popis fungování burzy sázek (Betfair). Tento článek vám dá odpověď na otázku: jakou sázkovou kancelář si mám vybrat?


 

Princip fungování sázkové kanceláře

V sázkové kanceláři se podávají sázky na kurzy, které vypsala konkrétní sázková kancelář (resp. její bookmaker). Vy podáte sázku a celou částku kterou vidíte na tiketu, vyhrajete. Tyto sázkové kanceláře mají kromě rozdílu mezi prohrami a výhrami i další zisk - marži. Pokud se sejdou v tenise dva vyrovnaní hráči, tak sázkové kanceláře vypíší kurzy 1,85 - 1,85 nebo např. 1,91 - 1,91. Férové by bylo kdyby sázkové kanceláře vypsali 2,00 - 2,00. Marže sázkové kanceláře je tedy v prvním případě 0,15 haléřů a ve druhém případě 0,09 haléřů z každé přijaté koruny.


Jak si vybrat sázkovou kancelář

Před výběrem sázkové kanceláře musíte zapřemýšlet nad několika otázkami:

 

 1. v jaké výši chci podávat sázky?

 2. požaduji vysoké kurzy?

 3. chci podávat systémové a akumulované sázky?

 4. co chci tipovat?

 5. požaduji přímé přenosy ze zápasů?

 6. budu využívat skupinové systémové tikety (tzv. MAXIKOMBI)?

 7. potřebuji širokou nabídku live sázek?

 8. potřebuji mobilní verzi stránky (mobilní aplikaci)?

 9. bude limit maximální výhry stačit pro mé tikety?

 10. chci tipovat asijské hendikepy?

 11. Doplňující otázky:

 12.  
 13. musí být stránka sázkové kanceláře v českém jazyce?

 14. požaduji zákaznickou podporu v českém jazyce?


Toto jsou jen některé otázky, které jsou důležité při výběru sázkové kanceláře. Většina odpovědí na ně je uvedených níže. V sekci srovnání sázkových kanceláří dostanete také pár odpovědí na vaše otázky. Pokud je však někdo profesionální sázkař, tak nad většinou z výše uvedených otázek nebude ani jen přemýšlet. V případě, že máte nízký bank (peníze na sázení), tak se budete ohlížet hlavně po bonusech (přehled bonusů sázkových kanceláří). Pokud hledáte nejlepší sázkové kanceláře podle určitého kritéria (nejlépe live sázení, nejvyšší kurzy apod.) navštivte tuto stránku. Níže je uveden přehled internetových sázkových kanceláří s vybranými sázkovými možnostmi.


Rozdíl mezi rekreačními a profesionálními sázkovými kancelářemi

Pokud jste nováček v online sázení, tak očekáváte rychlé informace. Předtím než se podíváte na rychlé odpovědi, tak si uvědomte, že existují sázkové kanceláře pro profi hráče jakož i rekreační sázkové (nejpopulárnější).

 

Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že profesionální sázkové kanceláře nemají tak široký výběr sázek jakož i možnosti tiketů. Můžete se setkat s omezeními při live sázkách, akumulátorech jakož i systémových sázkách. V profi sázkových kancelářích se klade důraz hlavně na výši kurzů, sólo sázky jakož i přijetí vysokých sázek. Profesionální sázková kancelář vám neudělí limit za to, že máte vynikající sérii při sólo sázkách. Těchto společnosti je málo a většina lidí si i tak vybere rekreační sázkovou kancelář, protože ta poskytuje komfort a široké možnosti sázek.

 

Hlavní nevýhodou při rekreačních sázkových kancelářích je zmíněný limit. Pokud hráči bude udělen limit např. 1.000 Kč, tak si v sázkové kanceláří nebude moci podat tiket za více než 1.000 Kč (systém mu to neumožní). Limity udělují sázkové kanceláře různě, stačí abyste se stali pro ně nepohodlným. Jednou z možnosti jak dostat limit je podávání sure bet (jisté sázky), vynikajícími výherními sériemi při podávání sólo sázek jakož i odebíráním placených tipů. Na udělení limitu neexistuje prakticky žádný jistý výklad. Každá sázková kancelář má vlastní algoritmus a zaměstnance, kterí nakonec rozhodnou o udělení či neudělení limitu.


Existuje sázková kancelář, která je komplexní s maximálním komfortem a zároveň má blízko k profesionálním sázkovým kancelářím?Na internetu je jednoznačně nejpopulárnější a zároveň i nejkomplexnější sázková kancelář Bet365. Populární je hlavně v Evropě, ale jejím cílem je prosadit se celosvětově (jak v Austrálii, tak v Americe). Sázkové kanceláři Bet365 patří v našich žebříčcích jednoznačně první místo.


Odpovědi, které vám mohou pomoci:

 1. Chcete-li podávat vysoké sázky v tisících korun, tak doporučujeme Bet365 nebo Pinnacle Sports

 2. Při podávání sázek s vysokou hladinou kurzů třeba sázet u profesionálů jako Pinnacle Sports. Regulace hazardních her (nadměrné zdanění, placení licencí) na jednotlivých trzích způsobují to, že sázkové kanceláře nebudou moci poskytovat vysoké kurzy donekonečna. Pokud budete pokročilý hráč a budete mít účty ve více sázkových kancelářích, doporučujeme používat stránky pro srovnání kurzů jako je např. oddsportal.com.

 3. Systémové a akumulované sázky jsou problém hlavně u profesionálních sázkových kancelářích (musíte počítat s určitými omezeními). Proto je lepší systémové a akumulované sázky podávat v rekreačních sázkových kancelářích.

 4. V případě sázek na konkrétní události (hlavně když je to specifická událost jako např. zápas 3. finské fotbalové ligy) si doporučujeme nejprve ověřit, zda sázková kancelář takové události vůbec vypisuje.

 5. Nejvíce přímých přenosů (live streaming) poskytuje Bet365, Unibet nebo Tipsport. Přímé přenosy jsou častokrát omezovány podle zemí (resp. IP adresy), proto je lepší si prohlédnout nabídku přímých přenosů v konkrétní sázkové kanceláři jako na stránkách, které tyto údaje poskytují.

 6. Zahraniční sázkové kanceláře téměř vůbec nenabízejí skupinové rozpisové (tzv. MAXIKOMBI) sázky, které jsou velmi populární např. v Tipsportu nebo Fortuně.

 7. V případě, že hledáte širokou nabídku live sázek, doporučujeme Bet365, který je nekorunovaným králem live sázek. Je třeba si uvědomit, že Bet365 je zahraniční sázková kancelář. Seznam live událostí méně populárních tuzemských utkání je lepší podívat předem, protože je pravděpodobné, že taková utkání najdete spíše v tuzemské sázkové kanceláří (např. Tipsport).

 8. Většina sázkových kanceláří má již k dispozici mobilní aplikaci pro smartphony. Pokud vlastníte starší typ telefonu - prověřte si dostupnost mobilní verze stránky. Majitelem smartphonů bude asi nejvíce vyhovovat, pokud má sázková kancelář aplikaci ke stažení. Tuto informaci si doporučujeme ověřit přímo na stránkách konkrétní sázkové kanceláře.

 9. Maximální výhry jsou nejvyšší právě v anglických sázkových kancelářích jako Bet365 nebo William Hill (2.000.000 GBP). V Pinnacle Sports je při sólo sázkách maximální výhra neomezená. Z tuzemských sázkových kanceláří nabízí nejvyšší možnou výhru Tipsport, která dosahuje hranice 10.000.000 Kč. Vysoké výhry dosahující miliony liber lze většinou dosáhnout pouze pokud sázite na nejpopulárnější sporty resp. ligy. Sázkové kanceláře mají vše ošetřeno v podmínkách.

 10. Asijské handicapy mají velký význam zejména u profesionálních hráčů. Asi vás to už nepřekvapeni, ale nejširší nabídku asijských handicapů tvoří právě tak často zmiňovaná Bet365. Konkurovat jí mohou zejména sázkové kanceláře, které se také zaměřují na asijský trh včetně Pinnacle Sports.
   Princip fungování burzy sázek (Betfair)

V tomto případě je burza sázek Betfair pouze zprostředkovatelem. Uživatelé si sami mohou vypsat kurz na událost nebo přijmout sázku již vypsaného kurzu jiným uživatelem. Sázející v Betfair hrají proti sobě a ne proti sázkové kanceláří. Otázkou je jak na tom vydělává Betfair? Aby mohl Betfair fungovat, tak z každé vyhrané sázky (pouze z vítězné!) si stáhne 2 až 7% z čisté výhry (výška marže závisí od aktivity a země hráče). Betfair tedy umožňuje podat sázky s vysokými kurzy, ale nelze zapomínat na marži (marže v podstatě sníží kurz). Více informací o této burze sázek se dočtete v recenzi Betfair, kde najdete i odkaz na video - jak funguje Betfair. Větší množství informací o Betfair a zároveň komunitu, která komunikuje prostřednictvím fóra, najdete na chrtba.com.
Live sázení - sázejte v průběhu zápasu

Live sázky umožňují sázení během sportovní události, přičemž se kurzy mění dynamicky podle vývoje. Na rozdíl od pevných kurzů (fixed odds) si tedy můžete vsadit v každém momentu probíhajícího zápasu. Nejlepší live sázky naleznete v kurzové nabídce Bet365, Bwin, Unibet a asijských sázkových kanceláří. V internetovém sázení mají live sázky stále větší zastoupení, které někdy přesahuje až 50% ze všech přijatých sázek. Pro live sázení mají sázkové kanceláře vytvořeny samostatné sekce - live sázky. V této sekci naleznete všechny dostupné události, které jsou nebo budou nabízeny jako live sázky. Součástí sekce live sázek je i kalendář událostí na nejbližší dny, kde si můžete prohlédnout všechny nabízené live sázky příp. zda bude k dané události i přímý přenos (tzv. live streaming).

 

Jelikož většina tiketů je uzavřených právě jako live sázka, sázkové kanceláře se snaží mít co nejlepší mobilní aplikaci pro různé operační systémy. Mobilní aplikace umožňuje sázejícím podávat live sázky jednoduše a rychle.

 

V čem spočívá kouzlo live sázek?

 1. Live sázky (angl. live betting, in-running, in-play betting) vám dávají možnost spekulace s kurzovými rozdíly a častokrát se stává (podle vývoje zápasu), že můžete uzavřít tzv. jistou sázku (sure bet).

 2. Po tom jak se zápas začne, máte mnohem lepší možnost odhadnout zápas resp. určit jeho další vývoj.

 3. Mezi populární live sázky patří sázky uzavřené před koncem zápasu, když favorizované mužstva remízují příp. prohrávají. Při takových stavech můžete sázet za velmi výhodný kurz či ještě padne gól nebo vsadit na favorita.

 4. Výhody live sázení


   

Sázení v průběhu zápasu

 1. Při live tipovaní můžete sledovat přímý přenos ze zápasu

 2. Při live sázení minimalizujete riziko ztráty

 3. Při live sázkách naleznete vysoké kurzy zejména v pokročilé době, kdy favorit stále nevyhrává
Nevýhody live sázení

 1. Přijetí live sázky může trvat i několik sekund

 2. V průběhu důležitých situací (např. pokutový kop, červená karta) není možné podat live sázku (kurzy musí bookmaker nejprve upravit)
 

Sportovní přenosy živě na internetu - sledujte zápasy kdekoliv

Přední internetové sázkové kanceláře nabízejí svým zákazníků živé přenosy z různých sportovních události. Abyste mohli sledovat sportovní přenosy v sázkové kanceláří, je třeba, abyste se přihlásili na váš hráčský účet. Některé sázkové kanceláře vyžadují, abyste měli na vašem hráčském účtu peněžní zůstatek, jinak nebudete moci sledovat přímé přenosy. Vedle sledování sportovních přenosů můžete podávat i live sázky. Specifické jsou živé přenosy z koňských dostihů, kde je často nezbytné před samotným závodem uskutečnit sázku, abyste mohli sledovat přímý přenos online.

Jak v live sázkách, tak i v počtu sportovních přímých přenosů je nejlepší sázkovou kanceláří Bet365. Tato sázková kancelář přináší svým zákazníků desítky tisíc sportovních přenosů každý rok, proto jsme pro vás připravili seznam live přenosů této renomované sázkové kanceláře.


Živé sportovní přenosy v mobilu

Live streaming je k dispozici i prostřednictvím smartphonů s operačním systémem Android a iOS (iPhone, iPad). Sledování živých přenosů přes mobil umožňuje jen pár sázkových kanceláří (např. Bet365). Při sledování přímých přenosů přes mobil se budete muset obejít s menší nabídkou živých přenosů jako na běžném počítači.


Dostupnost live streamingu

Častokrát se však můžete setkat s tím, že sázková kancelář poskytuje live stream, ale vy ho nemůžete spustit. Důvodem je nezakoupená licence na konkrétní událost pro vaši zemi. To zda bude přímý přenos spuštěn záleží na tom, ve které zemi se nacházíte resp. jakou máte IP adresu.

 

Živé přenosy z nejznámějších lig dostupných v ČR

 

 1. 1. španělská fotbalová liga - Bet365, Bwin, Unibet, Tipsport, Chance

 2. 1. anglická fotbalová liga - nenabízí žádná sázková kancelář

 3. 1. německá fotbalová liga - Tipsport, Fortuna, Bet365, Unibet, Chance, Bwin

 4. 1. italská fotbalová liga - Unibet, Bet365, Tipsport, Chance

 5. 1. česká fotbalová liga - Tipsport, SAZKAbet, Chance

 6. NHL - Tipsport, Bet365, Fortuna, Chance

 7. KHL - Bet365, Tipsport, Fortuna, Unibet, Bwin, Chance

 8. 1. česká hokejová liga - Tipsport, Chance

 9. NBA - Bet365, Fortuna, Tipsport, ChanceOstatní možnosti sledování živých přenosů

Živé přenosy lze sledovat kromě televize také na různých webových stránkách, které vysílají přenosy online nebo shromažďují linky na kterých jsou streamované živé přenosy.

 

Nejznámější webové stránky poskytující živé přenosy:

 1. arenatv.sk

 2. streamhunter.eu

 3. livetv.ru

 4. atdhe.eu

 5. Sportlemon.tv
   

Kromě webových stránek můžete využívat ke sledování live přenosů i různé programy. Mezi nejznámější patří Sopcast.
Sázení přes mobil - sázejte kdykoliv a kdekoliv

Každá sázková kancelář poskytuje pro své zákazníky zjednodušenou mobilní verzi stránky nebo mobilní aplikaci, prostřednictvím kterých se dá sázet přes mobilní telefon, smartphone nebo tablet. Mobilní sázení přes smartphony a tablety je možné přes mobilní webové aplikace nebo mobilní aplikace (aplikace ke stažení). Pro sázení na strarších mobilních telefonech jsou určeny zjednodušené mobilní verze stránek, které ale spustíte i na smartphonech resp. tabletech (např. můžete použít v případě pomalého internetu).

 

Mobilní webová aplikace má prostředí přizpůsobené pro mobilní zařízení. Do webové aplikace přistupujete po zadání webové adresy v adresním řádku prohlížeče. Mobilní aplikace se dá stáhnout do mobilu buď přímo ze stránky sázkové kanceláře nebo z Google Play příp. App Store.

 

Pokud má sázková kancelář mobilní webovou aplikaci i mobilní aplikaci ke stažení, tak mohou být mezi nimi rozdíly (chybějící funkce jako např. live stream nebo maxikombi sázky). Rovněž mohou být rozdíly mezi aplikacemi pro různé operační systémy.

 

Kromě webových aplikacích pro mobily a mobilních aplikacích ke stažení se můžete setkat také s jednoduššími mobilními verzemi stránek - WAP verzemi. Hlavní výhodou WAP verze je rychlost, nevýhodou je naopak horší grafické zpracování a chybějící funkce.

 

Většina sázkových kanceláří vás automaticky přesměruje po zadání webové adresy sázkové kanceláře na mobilní verzi stránky resp. mobilní webovou aplikaci, ale u některých budete muset zadat přesnou adresu např. M.tipsport.cz.


Mobilní aplikace ke stažení

Některé sázkové kanceláře umožňující sázení přes mobil, mají k dispozici i mobilní aplikace ke stažení. Tyto mobilní aplikace lze stáhnout buď v internetových obchodech jako play.google.com (Android) či itunes.apple.com (iOS) nebo si je můžete stáhnout přímo ze stránky sázkové kanceláře. Google ale hazardní hry nepodporuje, proto většina sázkových kanceláří tyto aplikace v Google Play pro operační systém Android nenabízí.


Sportovní přenosy v mobilu

Některé sázkové kanceláře nabízejí při tipování přes mobil i možnost sledování přímého přenosu přes vaše mobilní zařízení (jde hlavně o mobilní aplikace pro Android a iOS). Při mobilním vysílání přenosů je ale k dispozici mnohem menší počet přímých přenosů jako přes PC. Mezi sázkové kanceláře, které nabízejí přímé přenosy ve vašem mobilním zařízení patří např. anglická sázková kancelář Bet365 (dostupné pro Android a iOS).
Sázkařský slovník - pojmy které by měl ovládat každý sázkař

Americké kurzy (US)

Americké kurzy jsou specifické v tom, že se udávají z pohledu 100 dolarů. Rozeznáváme kladné a záporné americké kurzy. Pokud je kurz záporný (např.: -120), tak je třeba vsadit 120 USD, abyste vyhráli 100 USD. Pokud je kurz kladný (např.: +160), tak při sázce 100 USD vyhrajete 160 USD (kurz +160 odpovídá kurzu 2,6 a celkově tedy vyhrajete 260 USD).


 

Asijský handicap

Asian handicap

Při handicapech se outsiderovi dává fiktivní bodový náskok. Rozeznáváme evropský handicap a asijský handicap. Asijské handicapy nemají na rozdíl od evropských handicapů remízu. Pokud tedy nastane remíza, tak se vám vklad vždy vrátí (nastane VOID resp. PUSH). Pokud najdete např. handicap -1 a není vypsána sázka na remízu, tak jde o asijský handicap (pokud zápas skončí pouze vítězstvím o jediný gól, tak vklad vám bude vrácen). Setkat se můžete i s dvojitými asijskými handicapy např. -1,25 (handicap se rozloží na -1 a -1,5), což znamená, že při výhře o gól, jste prohráli pouze půlku vkladu AH (-1,5) a druhá půlka vkladu se vám vrátí AH (-1 ). Z tuzemských sázkových kanceláří můžete znát výraz SBR (sázka bez remízy) v angličtině DNB (draw no bet), což se u asijských handicapů označuje jako AH (0). V amerických sázkových kancelářích můžete natrefit na výraz pk (pick), což je obdoba uvedených sázek bez remízy (doporučujeme číst pravidla sázkových kanceláří, protože při hokeji či amerických sportech se může jednat o sázky v řádné hrací době nebo včetně prodloužení).


 

Back

S pojmem Back se můžete setkat především v burze sázek. Je to klasická sázka jako v sázkové kanceláří, kterou uzavíráte s nejlepším kurzem. Opačným pojmem je výraz Lay, tedy v burze sázek vaši sázku nabízíte a pokud tuto sázku někdo příjme (bude ji backovat), tak bude sázka uzavřena.

 

Bet

Stake

Sázka resp. výše vkladu na sázku.


 

Bookmaker

Sportsbook

Bookie

Bookmaker je anglický výraz a Sportsbook americký výraz pro sázkovou kancelář. Výraz Bookie se používá především na asijském kontinentu. Slovem Bookmaker je označována také osoba, která tvoří kurzy a přijímá sázky.


 

Bonus

Sázkové kanceláře lákají noví ale i stávající zákazníky různými bonusy. Pokud dostanete bonus, tak ho budete muset několikrát protočit předtím, než si budete moci tento bonus vybrat. Některé sázkové kanceláře vám bonus na sázení připíší ihned po vašem vkladu, jiné až po požadovaném protočení.


 

Burza sázek

Betting exchange

Burza sázek je prakticky sázková kancelář, ale rozdíl je v tom, že zde uzavírají sázky mezi sebou samotní uživatelé (zákazníci). Burza sázek je pouze zprostředkovatel a funguje z provizí, které si odpočítává z vítězných sázek. Výše takové provize se pohybuje většinou mezi 1% až 5%.


 

Deposit

Vklad peněz

Deposit je anglický výraz pro vklad. Pokud chcete sázet v sázkové kanceláří, tak musíte peníze nejprve vložit. Pokud je sázková kancelář pouze v anglickém jazyce, tak hledejte výraz Deposit. Následně si budete moci zvolit platební metodu.


 

Decimální kurzy (EU)

Decimální kurzy (Decimal odds) se používají hlavně v Evropě, proto mají zkratku EU (Europe). Pokud jste již někdy sázeli, tak určitě tyto kurzy znáte (např. 1.6). Výši výhry dostanete vynásobením kurzu s vaším vkladem. Pokud vsadíte 1.000 Kč s kurzem 1.9, tak vaše celková výhra bude 1.900 Kč (čistý zisk je 900 Kč).


 

Lay

Pojem Lay se používá v sázkové burze. Vy vypisujete sázky a čekáte dokud ji někdo přijme. Více informací naleznete pod výrazem Back.


 

Měna

Currency

Při otevírání hráčského účtu si každý hráč musí zvolit měnu, ve které bude hráčský účet (pokud je na výběr). Pokud posíláte peníze na účet v jiné měně než v jaké máte svůj bankovní účet, tak se všechny přepočty dělají automaticky podle aktuálního kurzu. Měnu na hráčském účtu je možné změnit na požádání, ale ne všechny sázkové kanceláře to umožňují.


 

Money Line

Money line je sázka na celkové vítězství v zápase. Tento pojem se používá hlavně v amerických sázkových kancelářích pro americké sporty. V amerických sportech se rozhoduje vždy v prodloužení, proto jsou tyto sázky počítáný většinou včetně prodloužení. U evropských sportech se však může situace lišit, proto doporučujeme číst pravidla sázení, abyste věděli zda jde o sázky včetně prodloužení nebo na řádnou hrací dobu.


 

Pk (Pick)

Tip na sportovní událost. Může to být synonymum pro výraz AH(0), DNB resp. sázky bez remízy (SBR). Je důležité číst pravidla vyhodnocování sázek, abyste věděli zda se jedná o sázky včetně prodloužení nebo řádné hrací doby.


 

Push

Void

Pokud je sázka vyhodnocena jako push resp. void, tak vám bude váš vklad na tuto příležitost vrácen. Setkat se s tím můžete hlavně při sázkách bez remízy (SBR) označovaných jako DNB, Pk, AH(0) nebo při jednoduchých asijských handicapech jako AH(-1), AH(-3) atd.

ROI (Return of Investment)


 

Yield

ROI je výnosnost kapitálu, která se udává v procentech za rok. U sázejících jde většinou o roční výnosnost jejich banku. Pokud má sázející bank 10.000 Kč a vyhraje 1.500 Kč, tak jeho ROI je 115%. ROI a Yield je prakticky totéž, jen s tím, že Yield je čistý zisk. Yield podle našeho příkladu bude 15%. Toto označování se však často krát zaměňuje a není to důležité. Pokud počítáte čistý zisk (Yield), tak vaše čísla mohou být záporné (např. -74%). Pokud máte při ROI procentuální úspěšnost pod 100%, tak jste ve ztrátě (při ROI se nikdy nemůžete dostat do záporných procentních čísel).


 

Rollover

S rolloverem bonusu (protočením bonusu) se můžete setkat hlavně při získání bonusu od sázkové kanceláře. Rollover vám určí kolikrát musíte protočit vklad a bonus předtím, než budete moci vybrat peníze z hráčského účtu. Kromě potřebného protočení bonusu může sázková kancelář určit i jiné podmínky než minimální kurz, minimální vklad nebo jakou platební metodu můžete použít.


 

Společenské sázky (Specials, Entertainments, Politics...)

Společenské sázky mají tu výhodu, že nemusíte rozumět sportu, stačí pokud máte všeobecný přehled. Mezi společenské sázky patří např. "Kdo vyhraje volby?", "Kdo bude další americký prezident?" nebo "Odstoupí Řecko z Eurozóny?". V zahraničních sázkových kancelářích můžete najít nejrůznější společenské sázky.


 

Spread

Spread je americká obdoba asijského handicapu. Spread sázky by po správnosti měly být handicapy, které v určitém okamžiku vyrovnávají kurzy. Například kurz na favorita v basketbale je 1.3, ale pokud dáme handicap -8, tak kurz na favorita bude již 1.91 a na outsidera také 1.91. Obecně však americké sázkové kanceláře používají výraz Spread jako asijské handicapy, proto kurzy nejsou vždy vyrovnané.


 

Surebet

Jistá sázka

Při využívání rozdílných kurzů z různých sázkových kanceláří můžete natrefit na tzv. jistou sázku (Sure bet). Jednoduše vsadíte na všechny možné výsledky konkrétního setkání tak, abyste byli vždy v kladných číslech. Zisky jsou v tomto případě tedy jisté, ale můžete natrefit na nejrůznější problémy a kromě toho sázkové kanceláře většinou udělují takovým hráčům limity. Důležité je, abyste správně rozdělili vklady na jednotlivé sázky, ale na to slouží Sure bet kalkulačky.


 

Superscore / Supertoto

V Superscore a Supertoto tipujete správně výsledky (přesné skóre nebo 1X2) již od 0,1 EUR. Pokud uhodnete minimální počet stanovených tipů, tak vyhráváte určitou částku z banku, která se přerozděluje podle klíče. Za minimální vklad máte možnost vyhrát desítky tisíc EUR.


 

Value bets

Hodnotné sázky

Value bets (hodnotné sázky) jsou sázky, které mají pro sázkaře hodnotu. Kurz vypsán sázkovou kanceláří musí být tedy větší nanejvýš rovný vámi vypočtené pravděpodobnosti. Hodnotnými kurzy mohou být různé kurzy např. 5.4 ale i 1.25. Kurzu 1.25 odpovídá 80% pravděpodobnost výhry. Pokud jste našli tip, kterému věříte minimálně na 80%, tak sázku podáte tehdy, jestliže v sázkových kancelářích najdete kurzy 1.25 a výše. Pokud budete sázet pouze hodnotné sázky, tak by se to mělo projevit i ve výsledcích vašeho sázení. Důležité je dodržovat vámi stanoven Money management (nejdůležitější z MM je, abyste nikdy nepodávali sázky (sólo sázky) za více než 3-4% z vašeho banku).


 

Withdraw

Výběr peněz

Výška výběru peněz většinou není omezena resp. limity jsou pro většinu z nás dostačující. Problém může nastat, pokud jste dostali vstupní bonus a tento bonus ještě není protočený. V takovém případě může být výběr zablokován nebo si budete moci vybrat peníze s tím, že přijdete o bonus + výhry dosažené použitím bonusu. Výběr peněz (angl. Withdrawal) může trvat několik dní, záleží od použité výplatní metody. Většinou peníze dorazí do 2 až 10 pracovních dnů.


 

Zlomkové kurzy (UK)

Zlomkové kurzy (Fraction odds) se používají hlavně ve Velké Británii, proto mají zkratku UK (United Kingdom). Pokud nejste dobrý v matematice, tak kurzy jako 5/11 či 4/3 vám mohou dělat problém (doporučujeme zvolit jiný formát). Sázkové kanceláře nabízející zlomková kurzy mají většinou k dispozici i decimálni (EU) kurzy.
Maximální výhry v sázkových kancelářích

Velké rozdíly mezi sázkovými kancelářemi jsou ve výši maximální výhry, kterou vám sázková kancelář dovolí vyhrát. Maximální výhry jsou v jednotlivých sázkových kancelářích udávané různé, ať už za tiket, den nebo týden. V případě, že plánujete vyhrát vysoké částky, tak si pořádně přečtěte pravidla sázkové kanceláře, abyste nebyli později překvapen.

Některé sázkové kanceláře mohou mít pro různé sporty či ligy stanoveny jiné maximální výhry, proto pokud podáváte kombinovanou sázku, tak vždy bude platit nejnižší výherní limit ze všech událostí.


Nejvyšší výhry ze všech sázkových kanceláří můžete dosáhnout u anglických bookmakerů jako William Hill, Ladbrokes a především Bet365. Sázková kancelář Bet365, která je kompletně v českém jazyce včetně zákaznické podpory, má limity rozděleny podle sportů či lig. Jelikož v Bet365 můžete dosáhnout nejvyšší výhry vůbec, tak jsme pro vás připravili detailní informace o výhrách právě v této sázkové kanceláří. 

Druhy a typy kurzových sázek - všechny určitě neznáte

V sázkových kancelářích na internetu můžete můžete uzavřít různé typy sázek. Od jednoduchých sázek, ve kterých tiket tvoří jen jedna sázková příležitost až po systémové sázky, ve kterých můžete vyhrát i s jedním nebo více nesprávnými tipy. Pod pojmem druhy sázek se mohou myslet i typy sázek na danou sázkovou událost (např. sázka na přesný výsledek, Under / Over), které sázkové kanceláře nabízejí v nejrůznějších formách. V tomto článku se ale dozvíte o možnostech sestavení tiketu. V článku srovnání sázek se dozvíte, které druhy sázek (možnosti tiketů) poskytují jednotlivé sázkové kanceláře.


 

Jednoduchá sázka (Straight, Single, Solo)

Tiket tvoří jeden zápas. Sázka na jednu sázkovou příležitost. Celkový kurz je stejný jako kurz na danou sázkovou událost.


Akumulovaná sázka (Parlays, Accumulator, Akovka, AKO, AKU, Násobky)

Tiket tvoří minimálně dva zápasy. Akumulovaná sázka je několik sázek na jednom tiketu. Maximální počet zápasů na tiketu má každá sázková kancelář individuální. Celkový kurz dostanete vynásobením jednotlivých kurzů sázek na tiketu. Při sestavování tiketu může hrát pro někoho důležitou roli maximální výhra, která je v jednotlivých sázkových kancelářích velmi rozdílná (od 10.000 Kč až po 2.000.000 GBP). Akumulovaná sázka je výherní, pokud všechny tipy na sázkové události na tiketu jsou správné.


Výrazy pro kombinace:

 

 1. Dvoukombinace (Double)

 2. Trojkombinace (Treble)

 3. Čtyřkombinace (Four fold)

 4. Pětikombinace (Five fold)

 5. Šestikombinace (Six fold)

 6. Sedmikombinace (Seven fold)


   

Pokud na tiketu budete mít vybráno pět zápasů a vy zvolíte čtyřkombinaci (Four fold), tak se vám vytvoří kombinace (v tomto případě přesně 5 kombinací). Tedy pokud bude jeden zápas nevýherní, tak stále vyhráváte. Pokud zvolíte pětikombinaci (Five fold), tak bude vytvořena pouze jedna kombinace a vyhrajete pouze tehdy, když budou všechny zápasy výherní.


Tutovka (bank, banker, konstanta)

Pokud jste si jistý jak daná sázková událost dopadne, můžete tuto událost na tiketu označit jako tutovku. Jednu nebo více tutovek můžete označit v systémových nebo skupinových sázkách. Aby mohly být vaše sázky úspěšné, tak je nutné, aby všechny zápasy označeny jako tutovky byly výherní. S možností označit tutovky se můžete setkat ve většině sázkových kanceláří.


Systémové sázky, Multiple, Combi

Při systémové sázce uzavíráte jeden tiket, ale s více tipy resp. kombinacemi tipů. Pokud jsou všechny tipy správné, vyhráváte celkovou výši výhry. Při nesprávných tipech však můžete stále vyhrát, pokud jste uhodli alespoň jednu kombinaci.


Označení několika systémových kombinací najednou na jednom tiketu by mělo být samozřejmostí, ale neumožňuje to však každá sázková kancelář. Velký rozdíl mezi sázkovými kancelářemi je i v počtu sázek, které můžete kombinovat mezi sebou. Největší počet kombinací umožňuje sázková kancelář Bet365 (14 kombinací) a iFortuna (13 kombinací).


Teaser/Pleaser sázka

Sázka Teaser je jedna sázka s 2 až 7 událostmi, která se podává na tipy s handicapem nebo celkovým počtem bodů v americkém fotbalu nebo basketbalu. Při těchto událostech se nakupují nebo prodávají pevně stanovené body (např. na zápas basketbalu je vypsána hranice over/under 180 a v případě, že podáte Teaser sázku na over s počtem +6 bodů tak se hranice over změní na 174 bodů). Upozorňujeme na fakt, že teaser sázka se musí skládat z minimálně dvou zápasů a kurzy jsou pevně stanovené! Výsledný kurz se pak automaticky zvyšuje podle počtu zápasů a také závisí na počtu nakoupených nebo prodaných bodů. Při prodaných bodech se můžete setkat s výrazem Pleaser.


Podmíněná sázka (If bet)

 

Podmíněná sázka je tiket zahrnující 2 až 12 jednoduchých tipů (záleží od sázkové kanceláře) spojených s podmínkou.

 

Existují 2 typy podmíněné sázky:

 

 1. Jednoduchá podmínka - při které sázejícího druhý tip se stane účinným pouze v tom případě, pokud je první tip správný a totéž platí pro další tipy v řetězci.

 2. Dvojitá podmínka - při které sázejícího druhý tip se stane účinným pouze v tom případě, pokud je první tip správný nebo bude sázka zrušena (sázky při kterých se vám vrátí vklad resp. jsou vyhodnoceny kurzem 1.0), a totéž platí pro další tipy v řetězci. Pokud je kterýkoli z tipů nesprávný, sázka bude ukončena.


   

Podmíněná sázka je vlastně řetězec jednoduchých sázek (jeden tip na tiketu). Pokud vyberete např. 4 zápasy, tak jakou výši vkladu určitě při prvním zápase, tak pak budou mít stejný vklad nebo nižší vklad (pokud ten vklad snížíte) i ostatní zápasy. Vy však zaplatíte pouze částku, kterou jste zvolili při prvním zápase.


Nejdůležitější při této sázce je, abyste tipy seřadili podle pořadí důvěryhodnosti. Abyste byli úspěšní, tak minimálně první zápas musí být výherní nebo zrušen. Pokud jste využili dvojitou podmínku, tak vám tiket bude pokračovat i po tom jak byl váš zápas zrušen. Jestliže jeden ze zápasů skončí prohrou, tak v tomto okamžiku řetězec končí (vklad bude odečten). Dvojitou podmínku doporučujeme využít při zápasech, které mohou být zrušeny resp. vyhodnoceny kurzem 1.0.


Nepřímo podmíněna sázka (Reverse if bet)

Nepřímo podmíněna sázka se skládá ze 2 sázek zahrnujících 2 až 12 jednoduchých tipů spojených s podmínkou. Podobně jako v podmíněné sázce, tipy jsou spojeny v řetězci s tím rozdílem, že řetězec začíná s prvním tipem (shora dolů) ale i posledním tipem (zdola nahoru). Takto jsou vytvořeny jako kdyby dva tikety a proto bude výše vaší sázky dvojnásobná. Jednoduchá podmínka a dvojitá podmínka je k dispozici. V případě, že některý z tipů bude nesprávný, tak řetězec již nebude pokračovat, přičemž se sčítají a vyplatí výhry (pokud máte na výhru nárok).

 

Při Reverse if bet máte prakticky dva tikety, takže pokud plánujete vsadit např. 50 Kč, tak celkový tiket vás bude stát 100 Kč (tedy zmíněný dvojnásbok). Při nepřímo podmíněné sázce však nemůžete snižovat vklady na sázky jako při podmíněné sázce.


Multi sázka (rozpis)

Multi sázka umožňuje zmenšit riziko více sázek díky pokrytí několika možných výsledků na danou událost.


Skupinový (systémový) tiket

Skupinový tiket je druh systémového tiketu. Rozdíl oproti systémovému tiketu spočívá v tom, že se tvoří kombinace skupin událostí (skupinu tvoří 2 a více zápasů). Znamená to, že kombinujete několik menších tiketů v jednom velkém tiketu.


Supertoto a Superscore

V Supertoto tipujete 10 až 14 zápasů z vybraných největších zápasů evropských fotbalových lig. Pokud budete jediným výhercem tak vyhrajete vysokou výhru. Vklad na takový tiket činí 0.1 EUR až 0.5 EUR. Supertoto má v nabídce i tenis, kde při 10 vybraných dvojicích určujete, který postoupí dál.

 

Superscore je jednoduchý způsob jak přijít k vysokým výhrám za nízký vklad. Tipnete si přesný výsledek každého zápasu na tiketu a pokud to zvládnete bez chyby, jste vítězem.


SuperScore a Supertoto je sázkovou hrou, kde se všechny sázky zúčastněných hráčů sčítají do banku, který je následně rozdělen mezi výherce. 

Platební možnosti na internetu - vklady a výběry do/ze sázkových kanceláří

Nejpoužívanější platební metody na internetu jsou platební karty (VISA, MasterCard atd.), bankovní převod resp. ePlatby a internetové peněženky (Skrill, NETELLER, PayPal). Online platby jsou možné prostřednictvím předplacených karet (Paysafecard, Ukash), ale i různými jinými platebními metodami (Western Union atd.). Rychlý přehled o možnostech vkladů a výběrů do/ze sázkových kanceláří si můžete prohlédnout ve srovnávací tabulce vkladů a výběrů.


Vklady do sázkových kanceláří

Vklady do sázkových kanceláří jsou poměrně jednoduchou záležitostí a při většině platebních metod je vklad peněz otázkou několika vteřin. Nejjednodušší je při vkladu použít internetovou peněženku nebo platební kartu, při nichž převod probíhá v reálném čase, tedy peníze máte na hráčském účtu během pár vteřin. Při platebních kartách je na rozdíl od internetových peněženek vklad většinou zpoplatněn. Naopak nejsložitější je vklad prostřednictvím bankovního převodu, kde musíte do platebního příkazu zadávat veškeré bankovní údaje společnosti, které chcete peníze poslat. Nevýhodou bankovního převodu je čas transakce, který je pár dní.


Výběry ze sázkových kanceláří

Před samotným výběrem budou od vás sázkové kanceláře vyžadovat ověření totožnosti. Ověření totožnosti se nazývá KYC (Know Your Customer). Při KYC kontrole sázkové kanceláře nejčastěji žádají občanský nebo řidičský průkaz jakož i různé výpisy - ať už bankovní výpis nebo účet za elektřinu (nesmí být starší než 3 měsíce, protože slouží k ověření adresy). Požadované dokumenty naskenujete a pošlete e-mailem sázkové kanceláři. O potřebných dokumentech však v recenzích neupozorňujeme, protože každého zákazníka na to upozorní samotná sázková kancelář.


Na co si dát pozor při platbách v online sázkových kancelářích

 1. Vklady a výběry do sázkových kanceláří musíte provádět pouze z bankovních účtů, platebních karet a internetových peněženek, které jsou na vaše jméno!

 2. Vkládejte a vybírejte peníze pouze pokud máte více než 18 let!

 3. Pokud chcete využívat při vkladech a výběrech platební kartu, tak doporučujeme používat embosovanou platební kartu VISA.

 4. Pokud při vkladu přes platební kartu budete muset poslat sken karty, nezapomeňte začernit některá čísla, vyhnete se tak možnému zneužití platební karty.

 5. Výběr peněz můžete uskutečnit ve většině případů platební metodou, kterou jste alespoň jednou provedli vklad.Platební karty (VISA, MasterCard, VISA Electron, Maestro, AMEX, Diners Club)

 

Hráči nejčastěji při vkladech využívají platební karty. Vklad prostřednictvím platební karty je jednoduchý, rychlý a někdy bez poplatků (poplatky se pohybují v rozmezí 1,5% až 3% z vkládané částky). Najakceptovanejší platební karta na internetu je embosovaná VISA (karta s reliéfním výstupním písmem umožňuje placení kdekoliv na světě). S platební kartou MasterCard je možný vklad, ale není možný výběr ze sázkové kanceláře (pak musíte vybírat např. přes bankovní převod). Dále existuje platební karta VISA Electron, se kterou někdy bývají problémy při platbách do zahraničí. Nevýhodou vkladů přes kreditní a debetní karty je to, že musíte skeny karet posílat sázkovým kancelářím (je třeba začerní některé údaje tak, aby platební karta nemohla být zneužita).


Výběry

Při výběru přes kreditní resp. debetní karty budete čekat 2 až 5 dní. Trvání výběru závisí zejména na tom, ve které sázkové kanceláři sázíte a ve které zemi byla platební karta vydána.


Internetové peněženky


Skrill (Moneybookers)

Mezi evropskými hráči je velmi oblíbená internetová peněženka Skrill (Moneybookers), přes kterou vložíte peníze do sázkové kanceláře za několik sekund. Na posílání peněz přes Skrill potřebujete pouze e-mailovou adresu. Jediné co musíte udělat je poslat peníze z vašeho bankovního účtu na účet Skrill (Moneybookers) bankovní převodem, který je bez poplatků. Poté můžete posílat peníze do sázkových kanceláří jednoduše, rychle, bezpečně a bez poplatků.

Výběry

Sázkové kanceláře většinou udávají, že výběry přes Skrill trvají pár dní. Někdy vám ale peníze dorazí do pár hodin. Výběry přes Skrill jsou bez poplatků, ale malý poplatek se platí při posílání peněz ze Skrill na bankovní účet nebo platební kartu.


NETELLER

NETELLER je další oblíbenou elektronickou peněženkou. Tato platební metoda funguje na stejném principu jako Skrill. Rozdíl je ale v poplatcích, které má NETELLER podstatně vyšší než Skrill. Po registraci bude váš NETELLER účet omezen. Pokud budete chtít vybírat peníze přes bankomat prostřednictvím NETELLER MasterCard Prepaid karty nebo posílat větší množství peněz na jiný NETELLER účet, budete muset projít ověřením vaší totožnosti.


PayPal

PayPal je internetová peněženka, která umožňuje přesuny peněz mezi účty, které jsou identifikovány emailovými adresami. Každý PayPal účet je propojen s jednou nebo více platebními kartami. Platební karta musí mít povolené internetové platby, ale nemusí být embosovaná. PayPal neumožňuje finanční transakce do sázkových kanceláří pro obyvatele České republiky. Tuto platební metodu mohou pro tyto účely využívat jen některé země (např. Spojené království).


Bankovní převod (Bank Wire, Bank Transfer)

Pokud nevlastníte platební kartu a nevěříte internetovým peněženkám, pak doporučujeme využít bankovní převod. Peníze jsou posílány přímo do sázkové kanceláře, ale nevýhodou je čas trvání převodu. Bankovní převod lze uskutečnit podáním příkazu k úhradě v bance nebo můžete využít internet banking. Při placení přes bankovní převod nezapomeňte uvést variabilní symbol, který slouží k identifikaci platby.

 

Tuzemské bankovní převody trvají 1-2 pracovní dny. Tuzemský znamená, že sázková kancelář, jejíž peníze posíláte, má bankovní účet vedený ve stejném státě jako vy.

 

Zahraniční bankovní převody trvají 3-4 pracovní dny.

 

Zrychlené bankovní převody (Fast Bank Transfer) najdete hlavně u zahraničních sázkových kanceláří. Tyto sázkové kanceláře mají uzavřené smlouvy se společnostmi (třetí strana), které mají bankovní účty ve většině zemí. Zrychlené bankovní převody trvají 1-3 pracovní dny.

 

Samostatnou kapitolu tvoří online bankovnictví (ePlatby, Instant Banking), které vám umožňují poslat peníze na účet sázkové kanceláře ihned. Některé sázkové kanceláře implementovali do svých platebních metod AGMO, které zastřešuje všechny ePlatby pro české banky.

 

Výběry

Výběry prostřednictvím bankovního převodu trvají 2-10 pracovních dnů.


Ostatní platební metody

Předplacené karty

Mezi předplacené karty patří Paysafecard nebo Ukash. Předplacené karty koupíte na prodejních místech, které najdete na stránkách paysafecard.com a ukash.com. Kupón Ukash si můžete koupit i online na kupukash.cz . Platba na internetu prostřednictvím předplacených karet spočívá v zadání několikamístného PIN kódu, který najdete na kupónu (předplacené kartě). Výhodou předplacených karet je, že při placení na internetu nemusíte zadávat žádné osobní ani bankovní údaje resp. údaje platební karty.


Western Union

Western Union umožňuje rychlý peněžní převod mezi fyzickými osobami. Pro tyto účely Western Union využívá více než 400 000 poboček ve více než 200 zemích po celém světě. Platba spočívá ve vyplnění příslušného tiskopisu a jeho předání spolu s penězi a poplatkem zaměstnanci pobočky. Platební metoda Western Union je v sázkových kancelářích málo rozšířená.
Zdanění výher z hazardních her provozovaných na internetu

Mnoho z vás si klade otázku zda je třeba zdanit výhry ze sázení, pokeru či hraní her v kasinu přes internet. Stále větší počet lidí hraje na zahraničních portálech a proto se podíváme hlavně na zdanění výher ze zahraničí. Po přečtení článku zdanění výher ať už ze zahraničí nebo ČR získáte přehled o zdaňování výher získaných na internetu.


Otázky a odpovědi ohledně zdanění výher

Musí se platit daň z výher v zahraniční nebo tuzemské sázkové kanceláří?

V případě, že hrajete v sázkové kanceláří, která má udělenou licenci v tuzemsku, jiném členském státě nebo ve státě který je součástí evropského hospodářského prostoru, tak nemusíte zdaňovat žádné výhry!

 

Musím platit daň z výhry v zahraničním online kasinu nebo poker herně?

Je to obdobné jako u předchozí odpovědi. Pokud má společnost licenci v jednom z výše uvedených států, tak pak není třeba platit žádné daně.

 

Kdo je povinen zdanit výhry z sázení?

Výše uvedené platí pro fyzické osoby - nepodnikatele. V případě, že se na sázení účastni samotná firma, tak jde o její výnos a v takovém případě je třeba příjmy z výher zdanit.

 

Musím podávat daňové přiznání při výhrách z hazardních her?

Výhry z hazardních her včetně výher ze zahraničí jsou osvobozeny od daně. Z tohoto důvodu jich není třeba uvádět ani v daňovém přiznání a proto se daňové přiznání nepodává.


Zdanění výher v zahraničí a v tuzemsku

Pro účel zjištění zdaňování výher je třeba vycházet ze zákona 586/1992 o Dani z příjmu fyzických osob. Při zdanění výher se postupuje podle § 10, odst. 3, písmene b, o zdanění výher z kasina, loterie, sázek a podobných her, který říká:

„Od dane jsou, kromě příjmu uvedených v § 4, osvobozeny:

 

výhry z loterií, sázek a podobných her provozovaných na základě povolení vydaného podle zvláštních předpisů nebo na základě obdobných předpisů vydaných v členských státech Evropské unie nebo dalších státech, které tvoří Evropský hospodářský prostor.


Loterií a ostatními hrami uvedenými v zákoně se rozumí:

 

 1. Tomboly

 2. Peněžité, věcné a číselné loterie

 3. Výherní hrací přístroje

 4. Sázkové hry, u kterých je výhra podmíněna uhodnutím sportovních výsledků nebo pořadí ve sportovních soutěžích nebo závodech.

 5. Kurzové a dostihové sázky

 6. Sázkové hry v kasinu a bingoPříjmy osvobozené od daně se podle § 38g odst. 3 zákona o Daních z příjmů neuvádějí do daňového přiznání.

Upozornění:

Pokud jste našli článek nebo informaci, že výhry nad 10.000 Kč se musí zdanit, tak to neplatí pro hazardní hry, tomboly nebo bingo. Daň z příjmů se vztahuje pro různé spotřebitelské či znalostní soutěže (včetně provozování prostřednictvím internetu) např. ze soutěže kde je okruh soutěžících vybraných pořadatelem (např. TV kvíz), dále výhry z reklamní soutěže nebo losování (např. zájezdová poukázka z losování nebo SMS výhra) jakož i cena ze sportovní soutěže (peněžní nebe nepeněžní výhra na sportovním akcí). Tyto výhry jsou předmětem daně v hodnotě nad 10.000 Kč.
Které méně známé státy resp. území patří do EU resp. evropského hospodářského prostoru?

Mezi méně známé území, které vydávají licence provozovatelům hazardních her patří např. Gibraltar nebo Malta. Pokud má sázková kancelář, kasino případně poker herna licenci v jedné z uvedených území, tak nebudete muset platit daň z výher.


Kdy je potřeba výhry zdanit?

Pokud budete hrát na portálu, který nemá licenci nebo má licenci ve státě, který není členem Evropské unie ani Evropského hospodářského prostoru.


Jak zjistím zda má konkrétní portál licenci?

V patičce stránky (úplně dole) je většinou uvedeno na základě jaké licence je portál provozován. V případě, že tam informace o licenci nenajdete, zkuste přejít do obchodních podmínek. V případě, že jde o neznámou společnost, doporučujeme informaci o udělení licence zkontrolovat na příslušné web stránce licenčního subjektu, který tuto licenci vydává.


Příklad:

Bet365.com
Registoravaná kancelář Hillside (Sports) LP (registrační číslo 118), Unit 1.1, First Floor, Waterport Place, 2 Europort Avenue, Gibraltar. Hillside (Sports) LP je licencována vládou Gibraltaru a regulována komisařem pro hazard na Gibraltaru (RGL číslo 075).

 

Unibet.com

Tato webová stránka je provozována společností Unibet International Ltd., která je registrovaná na adrese "Fawwara Bldgs", Msida Road, Gzira GZR 1405, Malta. Tel.: 00 356 2133 3532 Fax: 00 356 2133 5802

 

Oficiální číslo a datum vydání licencí: MGA/CL1/106/2000, vydaná 30. listopadu 2010; MGA/CL1/861/2013, vydaná 17. července 2013; MGA/CL1/862/2013, vydaná 7. srpna 2013; MGA/CL2/106/2000, vydaná 1. července 2010; MGA/CL2/668/2010, vydaná 5. července 2011; MGA/CL3/927/2013 vydaná 9. ledna 2014.

 

Unibet International Ltd má oprávnění provozování činnosti autoritou Malta Gaming Authority (MGA). Tento veřejný regulační subjekt je zodpovědný za řízení všech forem zábavy, se sídlem na Maltě. Více informací o MGA naleznete na stránce www.mga.org.mt
 

Money Management - naučte se spravovat vaše finance na sázení

Co je money management v sázení?

Pokud začnete tipovat, tak byste to měli brát v první řadě jako investici! Money management nebo bankroll management a jeho správné nastavení v podstatě chrání vaše investice resp. omezuje riziko bankrotu. Money management spočívá hlavně ve stanovení si banku a dodržování maximálních vkladů. Stanovení banku je kapitál resp. suma peněz, kterou si hráč může dovolit prohrát. Z uvedeného tedy vyplývá, že žádný money management vás neudrží před krachem, pokud budete v sázení dlouhodobě neúspěšný. Hlavním úkolem money managementu je udržení vašeho banku v případě horšího tipovacího období (např. série proher).


Jaká je doporučená maximální sázka na tiket resp. událost?

Pokud jste úplný začátečník, tak se doporučuje uzavírat sázky s menším vkladem a to ve výši 2% z vašeho banku. Obecně se však doporučuje sázet maximálně 3-4% z banku na jeden tip. Takto to funguje i na finančních trzích. Pokud se vám zdá tato hranice nízká, nepřekračujte 5%. Dodržování maximálních sázek je velmi náročné na psychiku zejména pro hráče s menším bankem. Proto je důležité vymyslet si systém, který budete nuceni dodržovat.


Strategie sázení / Systémy vkladů

Výše je uvedeno kolik procent z banku by mělo jít maximálně na jeden tip. Kolik peněz však chceme skutečně vložit na jeden tip nám mohou určit i tipovací strategie resp. systémy vkladů. Existují různé tipovací systémy jako např. stejný vklad na každou sázku, zohledňování kurzů, jednotkový vklad, Kellyho kritérium resp. Kellyho rovnice a jiné speciální tipovací strategie. O některých z nich se můžete dočíst v článku strategie sázení a systémy vkladů.


Zapamatujte si:

Dodržování money managementu je velmi náročné, protože budete chtít neustále podávat sázky za větší peníze (platí to hlavně pro hráče s menším bankem). Pokud vyhráváte, tak se money management dodržuje snadněji, než když prohráváte. Jaký jste hráč resp. jakou máte disciplínu ukáže až realita. Tato realita nastane po první sérii proher - zde se rozhodne jestli na to máte!

Žádný money management vás neochrání před krachem pokud budete špatně tipovat! Money management zajistí pouze udržení vašeho banku v případě, že máte horší období v sázení.

Za žádných okolností nesázejte celý váš bank na jednu událost! I když to bude velká tutovka, tak z dlouhodobého hlediska není možné, aby všechny tutovky byly úspěšné! Kromě toho s velkou pravděpodobností půjde o nízký kurz, který nebude mít hodnotu!

Money management využívejte na sázení. Při online casinu jste z dlouhodobého hlediska předem odsouzen k neúspěchu.


Money management není všechno

Existuje pár jednoduchých bodů, které vám mohou pomoci v tipování či jednodušeji spravovat váš bankroll:


1. Oddělte si peníze na sázení

Abyste měli jasně na očích váš bank, doporučujeme založit si nový bankovní účet. Dnes není žádný problém najít účet bez poplatků a vy tak budete mít mnohem větší přehled o vašich financích resp. banku. Při založení zvláštního účtu na sázení je větší pravděpodobnost, že nebudete utrácet peníze, které potřebujete na jiné věci. Na vyčlenění peněz na sázení můžete použít i internetové peněženky Skrill a Neteller, na které si pošlete určitou částku na sázení z vašeho bankovního účtu.

 

2. Mějte přehled o sportu

Pokud jdete tipovat podle sebe, tak se zaměřujte na méně lig či hráčů a udržujte si přehled. Budete tak úspěšnější. Existují různé sportovní pořady, kde se dozvíte vše podstatné např. o posledních ligových kolech v nejznámějších evropských fotbalových soutěžích, kde získáte mnohem větší přehled o dané soutěži resp. sportu. Další alternativou je i čtení reportů ze zápasů, kde se můžete dozvědět různé podrobnosti - jak přišli k výhře, zda byly vyloučení, můžete si prohlédnout i statistiky o držení míče či počet střel na bránu. Všechny tyto informace můžete v příštím kole využít ve váš prospěch.

 

3. Value bets - hodnotné sázky

Při každé sázce byste měli hledat value tedy hodnotu. Kurzové sázení se točí kolem value sázek (hodnotných sázek). Pokud již víte o money managementu či systémech vkladů, tak pak přicházejí na řadu tipy resp. kurzy. A tady by měli dostávat prostor value sázky. Hledáte tedy kurz, který má pro vás hodnotu. Vy byste si měli určit kurz příp. pravděpodobnost výhry daného mužstva a pokud je váš kurz nižší ve srovnání s kurzem sázkové kanceláře, tak jste našli hodnotu. Takové sázky vám z dlouhodobého hlediska přinesou zisk. Pro více informací doporučujeme přečíst článek hodnotné sázky (value bets).

 

4. Netipujte akumulované sázky

Vaše sázky by měly tvořit ve více než 90% případů SÓLO sázky. Tiket bude tedy tvořit pouze jeden zápas. Pochopitelně, u začínajících hráčů i hráčů s menším bankem bude toto procento nižší. Pokud se však dostanete na určitou úroveň, tak AKU sázky budete využívat v minimálním počtu. Každým dalším tipem se zmenšuje vaše šance na vítězství. Výjimky tvoří např. nižší ligy, kde mohou být AKU sázky vyžadovány. Takové sázky však můžete doplnit s tipy, které mají velmi nízký kurz a tedy vysokou pravděpodobnost výhry.

 

5. Netipujte za každou cenu!

Pokud máte v nějakém sportu dobrý přehled, tak sázejte hlavně na tento sport. Pokud v červnu skončí playoff NHL, počkejte si až se začne hrát opět základní část! Také, pokud prohrajete peníze, nesnažte se je rychle a za každou cenu získat zpět! Takhle to nefunguje! Je důležité vědět kdy skončit resp. umět počkat na správnou chvíli! 

Sázecí strategie a systémy vkladů v sázení

V money managementu jste se dozvěděli kolik procent z banku by mělo jít maximálně na jeden tip/tiket (3 až 4% z banku, maximálně 5%). V článku o systémech sázení a strategiích v tipování se dočtete kolik peněz byste měli skutečně vložit na jeden tip. Konkrétně půjde o systémy vkladů a sázecí strategie.


Systémy vkladů pro sázení
 

1. Stejný vklad pro všechny sázky (Flat staking)

Pravidlo sázení stejného procenta z banku má velkou nevýhodu a to je podávání stejného vkladu při nejrůznějších kurzech. Podali byste sázku za stejný vklad při kurzu 1.7 jakož i při kurzu 7.5? Jde o špatnou strategii sázení, protože se nebere v úvahu faktor hodnoty sázky. Pokud byste se přece rozhodli pro tuto strategii, tak se doporučuje vsadit na jeden tip maximálně 0,9% z banku.


2. Zohlednění kurzů při výpočtu sázky

Jde o podobnou strategii jako v prvním případě, ale bere se v úvahu i výše kurzů. Při banku 100.000 Kč byste měli podat sázku v maximální výši 900 Kč což odpovídá 0,9% z banku. Jelikož se při této tipovací strategií zohledňuje kurz, tak při nižších kurzech vzniká velký nepoměr u vkladů na sázky.


Z příkladu můžete vidět, že při nízkém kurzu (1.1) byste vsadili 10-násobek doporučené sázky, která je 900 Kč. Podle money managementu se nedoporučuje tipovat více než 5% z banku a částka 9.000 Kč odpovídá výši 9% z celkového banku. Taková částka je neakceptovatelná. Za určitých okolností může být sázka i ve výši celého banku! Naopak při kurzu 2.0 bude výše sázky vždy stejná (tedy 900 Kč) a při vyšších kurzech než 2.0 se bude výše sázky snižovat (viz příklad, kde při kurzu 7.5 stačí podat sázku za 138.46 Kč). Tuto sázecí strategii také nedoporučujeme, protože se zde nezohledňuje hodnota sázky a při nižších kurzech výška sázek překračuje maximální doporučení (0,9% z banku).


3. Jednotkový systém vkladu (Unit scale staking)
Nejlépe se jeví systém sázení jednotkového vkladu. V tomto systému sázení si může každý sestavit vlastní stupnici důvěry, přičemž nejvyšší hodnota důvěry odpovídá maximální sázce. Maximální sázku si určí každý sám, ale jak bylo výše uvedeno, neměla by přesáhnout 5% z banku (ideálně 3-4%). Stupnice mohou být libovolné 1-3, 1-5, 1-10 atd. Jak může taková stupnice vypadat si uvedeme na příkladu.


Příklad:
Bank má hodnotu 30.000 Kč, přičemž budeme podávat sázky za maximálně 3% z banku. Tyto 3% představují částku 900 Kč. Pokud to převedeme na unity (což je univerzální jednotka) a zvolíme stupnici od 1 do 10, tak 1 UNIT = 90 Kč.

 

Při zvolené stupnici bude bank ve výši 30.000 Kč tvořit 330 násobek jednoho unitu (330 x 90 Kč = cca 30.000 Kč). V případě, že bychom sázeli 5% z banku, tak 1 UNIT = 150 Kč a v takovém případě by bank tvořil 200 násobek jednoho unitu (200 x 150 Kč = 30.000 Kč).


Počet vsazených unitů na sázku podle stupnice důvěry:

 1. 1/10 - Jde o velmi nízkou důvěru, proto půjde většinou o tipy s vysokými kurzy (1 UNIT = sázka v hodnotě 90 Kč)

 2. 2/10 - Stále jde o nízkou důvěru a převážně půjde o vyšší kurz (2 UNIT = 180 Kč)

 3. 3/10 - Nižší důvěra.

 4. 4/10 - Průměrná důvěra.

 5. 5/10 - Průměrná až vyšší důvěra. Takových sázek bude podávat asi nejvíce (5 UNIT = 450 Kč)

 6. 6/10 - Vyšší důvěra. Sázky s důvěrou šest budete také velmi často uzavírat (6 UNIT = 540 Kč)

 7. 7/10 - Vysoká důvěra.

 8. 8/10 - Velmi vysoká důvěra.

 9. 9/10 - Tip s velmi vysokou pravděpodobností. Takových tipů je za měsíc jen několik (9 UNIT = sázka za 810 Kč)

 10. 10/10 - Velmi vysoká důvěra. Sázka vyskytující se zřídka. Jde o tzv. tutovku (10 UNIT = sázka v hodnotě 900 Kč)Jednotkový systém vkladu podle hodnoty kurzu
V jednotkovém systému vkladu si můžete určit výši vkladu sami na základě vlastního uvážení. Abyste byli z dlouhodobého hlediska v kladných číslech, mělo by se jednat o hodnotné sázky (tzv. value bets). Na základě výše hodnoty kurzu je možné přiřadit i unity a zvolit tak výšku sázky.

 

Pokud se rozhodnete určovat výši sázku podle hodnoty kurzu, tak v takovém případě bude platit přímá úměra. Čím má pro vás sázka vyšší hodnotu, tak i počet vsazených unitů bude vyšší. Z dlouhodobého hlediska zápasy s hodnotou kurzu 10% a více generují vyšší zisk a proto je třeba sázet na takové zápasy vyšší částky. Zde je však třeba dodat, že toto se dá aplikovat do výše kurzů 2.5 příp. 3.0. Při vyšších kurzech byste zase měli podávat sázky za méně unitů, protože tam se najde hodnota kurzu 15% a více mnohem snadněji a hrozí, že byste mohli rychle zkrachovat. Naopak při vysoké pravděpodobnosti výhry 70% - 99% (odpovídá kurzu 1.43 - 1,01) můžete podávat sázky za vyšší počet unitů i při nízké hodnotě kurzu.


Každý si může svou stupnici určit sám a jak vidíte, v stupnici je velký prostor pro zvolení počtu unitů na konkrétní zápas. To nejpodstatnější je, aby měl kurz hodnotu. Počet unitů k jednotlivým hodnotám si může každý určit sám. Celý příklad slouží jako pomůcka pro začátečníky. Ujišťujeme, že není třeba se obávat vzorců, po čase budete vědět z hlavy jestli má kurz pro vás hodnotu a za kolik byste měli sázku podat.


4. Kellyho rovnice (Kellyho kritérium, Kellyho strategie)
Mezi náročnější systémy vkladů patří Kellyho kritérium, které se nedoporučuje začátečníkům. U tohoto systému sázení překročíte maximální doporučenou výšku sázky (tedy 5% z vašeho banku). Kellyho rovnice vyjadřuje procento, které určí za jakou částku podáte vaši sázku. Hlavní výhoda Kellyho rovnice je, že minimalizuje riziko a maximalizuje očekávaný výnos. Více o tomto sázecím systému se dočtete v samostatném článku Kellyho strategie.


Strategie sázení
Existuje velké množství strategií sázení, proto je velmi obtížné všechny popsat. I samotné systémy vkladů se dají z části označovat jako strategie pro sázení (viz Kellyho kritérium). Mezi nejznámější strategie v sázení určitě patří:
 

 1. Value bets - hodnotné sázky

 2. Arbitrážní sázky (surebets - jisté sázky)

 3. Martingale strategie/systém

 4. Fibonacciho strategie/systém

 5. Labouchere strategie/systémValue bets - hodnotné sázky

Tipování na hodnotné sázky má obecnější využití jako ostatní sázecí strategie. Pokud jste si četli pozorně celý článek, tak víte, že z hodnoty sázky můžete vycházet i při zvolení výšky sázky. Kromě toho s value bettingem souvisí i Kellyho strategie a můžete jej využívat i při jiných strategiích. Value sázky jsou základ pro úspěšné sázení! Zda se jedná o hodnotnou sázku a jakou hodnotu má konkrétní sázka se dočtete v samostatném článku value betting.
Placené tipy a sázkařské servisy - dá se jim důvěřovat?

Placené tipy jsou na internetu velmi populární, ale mnoho lidí má s nimi negativní zkušenosti. Vyplatí se tedy investovat do placených tipů? Jsou placené tipy podvod? Jak rozpoznat kvalitní tipy? Co udělat, abyste se nenechali nachytat? Jaké problémy se mohou vyskytnout, pokud jste si zakoupili placené tipy? Jak si ověřit statistiku sázkového servisu? Kdo vytváří sázkařské servisy?

 

Odpovědi na všechny otázky se dozvíte v tomto článku, ale na začátku je třeba vysvětlit, co to je fixed matches a jaký je rozdíl mezi fixed matches a profesionálním sázkařským servisem? Celá problematika placených tipů začíná u zmíněných pojmech.

Co je fixed matches (dohodnutý zápas)?

Profesionální sázkařský servis dodává odběratelům tipy na zápasy, přičemž samotný tip je rozhodnutím konkrétního sázkaře sázkařského servisu na základě jeho analýzy. Při fixed matches se jedná o předem dohodnutý zápas příp. vývoj zápasu. Existuje několik přiznání a množství podezření, že fixed matches existují. O tomto netřeba pochybovat. Takové zápasy se však dostanou jen k úzkému okruhu lidí a rozšiřováním takové informace by šly proti sobě. Z tohoto důvodu je třeba dávat pozor na množství podvodníků, který tvrdí, že mají informace o dohodnutém zápase.


Na co si dát pozor při placených tipech na dohodnuté zápasy?

Základní pravidlo fixed matches - informace o dohodnutých zápasech se nerozšiřují! Cílem podvodníků je od vás získat peníze. Jdou na to různými mazanými způsoby, proto vám častokrát dají první tipy zdarma a pokud je první tip výherní, tak pak už musíte platit (pokud se nad tím zamyslíte, tak jediný kdo nemá co ztratit, je právě ten co vám tipy poslal).

 

Na různých fórech najdete velký počet příspěvků, kde se takový podvodníci snaží nabízet své služby. Fixed matches nebo nedůvěryhodné sázkařské servisy vzkvétají i na sociálních sítích, kde se snaží seriózně vystupovat. Nejpopulárnější sociální síť Facebook umožňuje mazání nežádoucích komentářů a také dnes není problém koupit Facebook stránky (s tisíci lajků) a přejmenovat ji. Netřeba věřit ani různým obrázkem (tzv. screenshotům) z webových stránek sázkových kanceláří, které zvyknou podvodníci zveřejňovat. Zdrojový kód webstránky lze snadno upravit a leckdo z nás si tak může na svém počítači přepsat libovolnou stránku pro své potřeby. Také existuje Photoshop a podobné programy, ve kterých není úprava obrázků žádný problém. Pokud vám někdo ukazuje obrázky výherních tiketů, tak si od něj raději vyžádejte link na konkrétní tiket (umožňuje to např. Tipsport nebo Fortuna).


Profesionální placený sázkařský servis

Oproti dohodnutým zápasům jsou mnohem populárnější placené tipy na zápasy, které byly určeny na základě analýzy vypracované členem tipérského servisu. Pokud si chcete zakoupit placené sportovní tipy, měli byste si nejprve prověřit důvěryhodnost sázkařského servisu. Důvěryhodnost se posuzuje na základě historie tipů a jejich statistiky. Pokud si autor sám na stránce vede historii tipů a jejich statistiku, je velmi jednoduché manipulovat s takovými tipy či samotnou statistikou. Přidávání výherních tipů na již odehrané zápasy či vymazání nevýherních tipů není ničím výjimečným. Pro sázkařský servis je důležité, aby byla statistika zajímavá pro potencionálního klienta. Odebírání nebo přidávání tipů je však nápadné a proto tipérské servisy pro vylepšení statistiky mění kurzy jednotlivých tipů. Tyto kurzy upraví tak, aby statistika vykazovala zajímavý zisk. Na druhou stranu ale existují i ​​sázkařské servisy, které jsou nezávisle ověřené a nemanipulují s historií a statistikou. Jak se vyhnout podvodníkům při placených tipech se dočtete níže.


Kdo vytváří sázkařské servisy?

Bohužel, velkou část tvoří podvodníci, který se snaží zbohatnout na lidské důvěře resp. naivitě. Existují i sázkařské servisy (hlavně zahraniční), které se chytili a existují. Pak jsou tu různé nové projekty, které jsou krátkodobé a to buď díky slabému marketingu, důvěryhodnosti nebo se jim přestane dařit. Často se setkáte s obrázky drahých aut, kde se píše o zbohatnutí díky tipům. Zde byste si měli položit otázku, proč někdo od vás potřebuje peníze, když se mu tak daří? Častokrát musíte nejdříve peníze poslat, abyste vůbec nějaký tip na zápas dostali. Ano, jsou sázkaři co tipují úspěšně a nabízejí své tipy za peníze, tito ale nepotřebují používat levné marketingové triky.


Jak zjistím, zda jsou placené tipy důvěryhodné?

Stránka s placenými tipy by měla mít možnost komentovat a admin stránky by měl s vámi komunikovat. Protože správce stránky může komentáře odstranit, je třeba si všímat, zda jde jen o pozitivní komentáře. Při pouze pozitivních komentářích třeba být ostražitý. Totéž platí, pokud je historie tipů či statistika až přehnaně pozitivní (návratnost investice nad 15% je již velmi vysoká a podezřelá). Pro označení návratnosti investice se používá YIELD a ROI. Jaký je mezi nimi rozdíl se můžete dočíst ve slovníku pojmů.

Ideální je pokud má stránka s placenými tipy vytvořen sázkařský účet u třetí strany (např. verifikace.com), kde se vede statistika automaticky. Placený servis by měl odkazovat na tyto statistiky a zároveň mít účet nějakým způsobem propojený (jako potvrzení, že jde o jejich statistiku).

Dalším způsobem je verifikace tipů tzv. ověření třetí stranou. Tato třetí strana vede evidenci resp. monitoring placených tipů. Tipy jsou zasílány stránce monitoringu tipů, na které jsou zobrazeny statistiky a historie ověřených tipů více sázkových servisů. Stránka monitoringu tipů však musí být důvěryhodná a měla by mít i fórum nebo chat, kde se můžete dočíst o zkušenostech ostatních uživatelů.


7 problémů placených tipů

Pokud jste se rozhodli tipy předplatit, je zde několik problémů s nimiž se můžete setkat při odebírání tipů sázkových servisů:

 

Padající kurzy - existují servisy, které mají velký počet odběratelů nebo odebírají tipy od dalších servisů (tzv. reseller). Takto se tipy od jednoho servisu dostanou k velkému počtu odběratelů a častokrát se stane, že pár vteřin po zveřejnění tipu je kurz mnohem menší. Z tohoto vyplývá, že s největší pravděpodobností už nemá pro vás kurz hodnotu a zároveň nedosáhnete zisk jako sázkařský servis. V konečném důsledku můžete skončit i ve ztrátě, přičemž sázkařský servis bude mít kladná čísla.

Live sázky - pro live sázky musíte mít dostatek volného času. Pokud vám tipérsky servis pošle tip na live sázku, tak ho musíte okamžitě podat. Zde nastává problém, pokud se nacházíte např. v práci a nemůžete použít mobilní telefon resp. počítač. Pokud nepodáte všechny live sázky, tak nikdy nedosáhnete statistiku sázkového servisu. Naše doporučení je vyhýbat se takovým sázkařským servisem s live sázkami a zvolit servis, který vám pošle tipy v konkrétní čas příp. ve zvoleném časovém intervalu např. 18:00 až 19:00.

Specifické typy - některé tipy jsou specifické a proto je třeba mít účet ve více sázkových kancelářích. Nejčastějším problémem bývají asijské hendikepy včetně sázek under/over, které mnoho sázkových kanceláří nevypisuje.

Původ servisu - předtím než si tipy zakoupíte, prostudujte si ve kterých sázkových kancelářích se nejčastěji podávají a hlavně o jaké tipy jde. Důležité je, abyste se mohli v sázkových kancelářích, ve kterých jsou tipy podávány, registrovat a tyto sázky podat. Může se ale stát, že výhodnější kurz získáte v jiné sázkové kanceláří. Proto doporučujeme využít stránky, které porovnávají kurzy sázkových kanceláří.

Garance zisku - při placených tipech nebo i celkově při sázení vám nikdy nikdo zisk nezaručí. Je velmi seriózní, pokud sázkařské servisy nabízejí bezplatné prodloužení odebírání tipů v případě, že nedosáhnou minimálně stanovený zisk.

Zasílání tipů - u placených tipů jde o každou vteřinu, a proto je důležité, aby vám tip přišel co nejdříve. Z tohoto důvodu doporučujeme posílání tipů prostřednictvím SMS. Pokud servis nabízí zasílání tipů pouze přes e-mail či mobilní aplikace, tak si musíte zvážit, jak často jste připojen na internet. Tomuto problému lze předejít v případě, že tipy bude servis doručovat ve předem stanovený čas.

Udělení limitu - každá sázková kancelář má své risk department tzv. risk manažery, který dohlížejí na sázky, kurzy či monitorují hráče. Poté než začnete odebírat tipy a následně je podávat, dostávate se do užšího výběru těchto risk manažerů a s velkou pravděpodobností vám bude dříve či později udělen limit (snížení maximálních sázek).


13 rad pro placené tipy

Statistiku tipů si je třeba ověřit. Pokud si budete prohlížet archiv tipů (důvěryhodný archiv), tak je dobré, pokud máte možnost vidět alespoň posledních 100 zápasů, ideálně 500 a více. Je třeba pracovat s dlouhodobou statistikou, protože statistika z posledního měsíce nestačí.

Pozor na podvodníky! Nejčastější metodou je zasílání tipů. Podvodník rozešle TIP 1 jedné třetině zájemců, TIP 2 zašle druhé třetině zájemců a TIP 3 poslední skupině. Pokud alespoň jeden tip je výherní, tak pak tomuto okruhu lidí pošle další tipy (ty si už musí zájemci předplatit).

Je pravda, že většina sázkařů nemá čas se věnovat analýzám zápasů. Přesto, nejlepší možný způsob je tipovat podle sebe. Abyste mohli sázet, stačí vám sledovat sport a mít alespoň minimální přehled o ligách, které tipujete. Ideální je, když se více zaměříte alespoň na jednu-dvě ligy.

Pokud odebíráte tipy, tak budete s velkou pravděpodobností pod drobnohledem sázkové kanceláře a pokud se vám bude dařit, tak s velkou pravděpodobností vám sníží limit na sázky. Chcete-li odebírat tipy, je třeba je podávat v profesionálních sázkových kancelářích nebo třeba méně na sebe upozorňovat (pomoci může i sázení na vlastní zápasy ideálně s několika událostmi na tiketu).

Žádný seriózní web s placenými tipy vám nikdy nic neslíbí a návratnost investice (ROI) se nebude pohybovat na bláznivých 150%. Stát se to může, ale určitě nepůjde o dlouhodobou statistiku. ROI a YIELD je totéž, jen ROI označuje výnosnost nad 100% a YIELD nad 0% (příklad: ROI 115% = YIELD 15%; ROI 90% = YIELD -10%). Z příkladu můžete vidět, že u ROI se nikdy nebude zobrazovat záporné číslo. To u YIELD neplatí.

Seriózní stránka s placenými tipy uvádí kdo je jejím majitelem. Najdete tam jméno majitele popř. název firmy včetně kontaktních údajů. Většina podvodníků tyto údaje neuvádí a pokud se je budete snažit zjistit např. přes who.is, tak budou informace o majiteli stránky s velkou pravděpodobností nedostupné (použil tzv. domain privacy). Je to proto, protože pokud neuspějí na jedné stránce, tak mohou snadno vytvořit novou stránku a nikdo nebude vědět, že je téhož majitele.

Sázkařský servis by neměl mít záběr na spoustu sportů. Dvojnásob to platí, pokud se o takový servis stará jeden člověk. Je velmi nepravděpodobné, že bude mít tak velký přehled.

Pokud sázkový servis poskytuje tipy na live sázky, tak si to dobře promyslete. S tipy na live sázky se spojuje několik problémů, které byly zmíněny výše.

Pokud tipérský servis nabízí prodloužení odebírání tipů při nedosažení stanoveného cíle jako je minimální zisk, je velká pravděpodobnost, že tento servis je seriózní a není odkázán na vaše peníze.

Nevěřte screenshotům! Problém je v tom, že web stránky na internetu se dají upravit ve zdrojovém kódu příp. v různých programech. Takto upravená stránka se dá pak snadno zneužít. Pokud vám tedy někdo ukazuje obrázky s výherními tikety, tak vždy nemusí být pravdivé.

Srovnávejte frekvenci tipů. Pokud podáváte tipy častěji s menší procentuální výnosností, tak můžete dosáhnout větší zisk.

Sázením málokdo zbohatne ze dne na den. Pokud se chcete do sázení dostat, tak se musíte vypracovat. Je důležité naučit se pracovat s kurzy jakož i hledat výhodnější alternativy pro sázky.

Pokud si zakoupíte servis s placenými tipy, tak nezapomínejte pracovat se svým bankem (penězi). Na jeden tip se doporučuje vložit maximálně 3 až 4% z vašeho banku. Pro více informací si je třeba nastudovat money management v sázení.

Tenis sportem s podezřelými zápasy

Organizace ESSA, která se soustředí na dodržování pravidel a na čistotu sportovních sázek, zveřejnila statistiky za druhé čtvrtletí roku 2018. Žebříček sportů s...


MaxiTip partnerem Viktorie Žižkov

Druholigový fotbalový klub a menší sázkovka oznámily několikaleté partnerství. Součástí dohody bude také prezentace loga na zadních stranách dresů,...


Farah tweetoval o sázkovce, dostal pokutu

Na zdánlivě nevinný tweet o sázkové společnosti doplatil kolumbijský tenista Robert Farah. Čelil tříměsíčnímu zákazu činnosti a jeho peněženka se navíc ztenčila o 5 000 dolarů....